Nerūkyk!!
Antradienis, 2024-05-14, 11:33 AM
Sveiki Svečias |
 
Pagrindinis Puslapis Tai ĮdomuRegistracijaPrisijungti
Puslapio meniu
Katalogo kategorijos
Rūkymas [4]
Šaukykla
200
Apklausa
Ar norėtumėte, kad Jūsų giminaičiai ar draugai mestų rukyti?
Iš viso atsakymų: 160
Pagrindinis » Įdomybės » Rūkymas

Metimas rūkyti

Metimas rūkyti

Rūkymo žalą sveikatai galima sumažinti arba panaikinti metant rūkyti. Britų mokslininkų 50 metų vykdyto tyrimo duomenimis , žmonių, kurie metė rūkyti jaunesni nei 30 metų amžiaus, gyvenimo trukmė beveik nesiskiria nuo tų, kurie niekada nerūkė.

Kadangi nikotinas, būdamas narkotine medžiaga, sukelia priklausomybę, mesti rūkyti rūkoriams yra sunku. Yra dvi pagrindinės grupės, metodų kuriais siekiama padėti mesti rūkyti (palengvinti šį procesą ir sumažinti „atkritimo“ tikimybę) - tai medikamentiniai ir psichologiniai metodai.

Medikamentiniai metodai

Siekiant palengvinti abstinencijos sindromą, skiriama nikotino pakaitos terapija: vartojami nikotino pakaitalai, tokie kaipkramtomoji guma su nikotinu, pleistras su nikotinu, tabletės, inhaliatoriai. Geriausiu atveju, dėl taip vadinamos nikotino pakaitos terapijos, atprantama nuo rūkymo, tačiau atsiranda tapati priklausomybė pakaitalams. Farmacijos kompanijos konkuruoja su tabako pramone, dėl rinkos dalies, kadangi jos, kaip ir visos bendrovės, yra suinteresuotos gauti pelną, tad žmonės nustoję visiškai vartoti nikotiną traktuojami kaip prarasti klientai. Todėl sprendžiant nikotino priklausomybės problemą šis būdas yra neefektyvus. Taip pat naudojami medikamentai be nikotino, tokie kaip Bupropionas (Zaban).

Psichologiniai metodai

Siekiama išvaduoti rūkančiuosius nuo psichologinės priklausomybės (metusiųjų rūkyti grupės, pagalbos telefonai, savipagalbos knygos ir pan.).

Žinomas metodas, kurio dėka metus rūkyti nekyla vidinių prieštaravimų ir buvęs rūkorius gali akimirksniu mėgautis gyvenimu, yra Allen Carr metodas (pagal knygos autoriaus pavardę) – pasak jo, rūkančiajam būtina suprasti, kad jis yra priklausomas nuo nikotino, ir rūkymas tiesiog palengvina nikotino abstinencijos simptomus. Tai įsisąmoninus, atsiskleidžia visų su rūkymu susijusių mitų (esą, rūkymas gerina koncentraciją, didina pasitikėjimą savimi, palengvina nuobodulį, skanu) beprasmiškumas, ir noro rūkyti nebelieka. Metodo efektyvumas (deklaruojamas metodo autoriaus) – 95%.

Kiti metodai

Taip pat naudojami ir kiti metodai (kurių veiksmingumas nėra mediciniškai įrodytas), tokie kaip akupunktūra, hipnozė, homeopatija ir kiti.


Kategorija: Rūkymas | Pridėjo: Evas (2009-01-27) | Autorius: Evas
Peržiūrėjimai: 1759 | Reitingas: 0.0/0 |
Iš viso komentarų: 0
Tik prisiregistravę gali pridėti komentarus.
[ Registracija | Prisijungimas ]
Prisijungimas
Ieškoti
Mūsų draugai
Statistika

Iš viso prisijungę: 1
Svečiai: 1
Nariai: 0

 

Copyright 8c Klasė © 2024